• Proszowice, 02.01.2021

Ogłoszenie o ciągłym naborze do projektu Aktywna Świetlica- Proszowice

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Proszowicach ogłasza nabór dziewcząt i chłopców w wieku 6-18 do kontynuacji projektu Aktywna Świetlica- Proszowice w:

-  Placówce wsparcia dziennego, oddział Proszowice,

- Placówce wsparcia dziennego, oddział Klimontów,

-  Placówce wsparcia dziennego, oddział Kościelec,

1. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania ze wsparcia w okresie od 01.01.2021r ., które obejmuje uczestnictwo w następujących rodzajach zajęć:

1)      Opieka świetlicowa

2)      Zajęcia rozwijające

• Język angielski
          • Matematyka
          • Zajęcia muzyczne
          • Zajęcia ekspresji twórczej
          • Samorządność
          • Zajęcia komputerowe
          • Zajęcia sportowo-ruchowe

3)      Pomoc specjalistyczno-profilaktyczna

• Terapia pedagogiczna
          • Logopedia
          • Pedagog
          • Dietetyk
          • Profilaktyka uzależnień

Udział w zajęciach wymienionych jest bezpłatny. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Projekt skierowany jest do 105 uczniów, dziewcząt i chłopców w wieku 6-18 lat 3 szkół podstawowych - Placówka Wsparcia Dziennego - Proszowice, Klimontów i Kościelec, prowadzonych przez Gminę i Miasto Proszowice.

Uczestnik rekrutowany jest do udziału w jednym z 3 oddziałów Placówki Wsparcia Dziennego. Może wziąć udział w dowolnych zajęciach w ramach każdego z zadań jednak pod warunkiem zadeklarowania udziału w co najmniej dwóch rodzajów zajęć z zadania 2.

Realizator oświadcza, że wsparcie dla rodziny w postaci pomocy w opiece i wychowaniu dzieci w formie placówek wsparcia dziennego odbywać się będzie zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.