Aktywna świetlica

Aktywna świetlica- Proszowice

Aktywna świetlica - Proszowice

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach 10 osi priorytetowej wiedza i kompetencje Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020, działanie 10.1 rozwój kształcenia ogólnego, poddziałanie 10.1.3 edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne .

Wsparcie dzienne dla dzieci oraz ich rodzin poprzez zapewnienie opieki i organizację czasu wolnego oraz zajęć specjalistycznych dla dzieci i młodzieży, w nowo utworzonej Placówce Wsparcia Dziennego w 3 oddziałach na obszarze gminy Proszowice w okresie od 01.01.2018r do 31.12.2019 r.

Projekt skierowany jest do 105 uczniów, dziewcząt i chłopców w wieku 6-18 lat 3 szkół podstawowych - PWD-P, PWD-KL, PWD-KO prowadzonych przez Gminę i Miasto Proszowice.

Uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania ze wsparcia w okresie od 01.01.2018r. do 31.12.2019r., które obejmuje uczestnictwo w następujących rodzajach zajęć:

1. Opieka świetlicowa
  2. Zajęcia rozwijające

• Język angielski
  • Matematyka
  • Zajęcia muzyczne
  • Zajęcia ekspresji twórczej
  • Samorządność
  • Zajęcia komputerowe
  • Zajęcia sportowo-ruchowe
  1. Pomoc specjalistyczno-profilaktyczna
  • Terapia pedagogiczna
  • Logopedia
  • Pedagog
  • Dietetyk
  • Profilaktyka uzależnień

Udział w zajęciach wymienionych jest bezpłatny. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami.

Uczestnik rekrutowany jest do udziału w jednym z 3 oddziałów Placówki Wsparcia Dziennego. Może wziąć udział w dowolnych zajęciach w ramach każdego z zadań jednak pod warunkiem zadeklarowania udziału w co najmniej dwóch rodzajów zajęć z zadania 2.

• Szkoła Podstawowa w Klimontowie
    Klimontów 180